Czy książka to dobry prezent na dzień mamy

Książka nie należy do kategorii oryginalnych prezentów. Jednak, aby upominek sprawił radość, wcale nie musi być jedyny w swoim rodzaju. Wystarczy, że wpisze się w zainteresowania osoby, której go wręczamy. I w taki oto sposób nowe Najlepsze książki dla mamy mogą sprawić jej ogromną radość, jeśli wręczymy jej te powieści, na które długo czekała. Zanim jednak zdecydujemy się wręczyć naszej rodzicielce książkę na dzień mamy, przejrzymy jej półkę z literaturą, aby przez przypadek nie kupić tej książki, którą już posiada. Jedną z ciekawszych powieści wydanych w ostatnim czasie jest Dziewczyna, kobieta, inna autorstwa Bernardine Evaristo. O czym opowiada? Komu się spodoba?

Literatura piękna 

Dziewczyna, kobieta, inna to literatura piękna najwyższej próby. Wydana kilka lat temu książka zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień w tym kultową Nagrodę Bookera w 2019 roku. Brytyjska autorka przedstawia nam w swojej powieści dwanaście różnych kobiet. Każda z nich jest inna, każda posiada inne marzenia, każda znajduje się w innym momencie swojego życia. Z racji na wprowadzenie aż dwunastu bohaterek książkę Evaristo czytać można jako zbiór kilkunastu opowiadań. Jednak warto zwrócić uwagę, że opowieści te łączą się ze sobą, tworząc spójną i niezwykle emocjonującą całość.

Bawią i smucą

Historie przedstawione przez Bernardine Evaristo nie tylko bawią, ale i smucą. To, co od razu rzuca się w oczy to niezwykle dopracowany styl autorki. Pisarka zawiesza sobie poprzeczkę wysoko i stara się, aby każde kolejne opowiadanie było równie klimatyczne, wyraziste i wzbudzające emocje, jak poprzednie. Dziewczyna, kobieta, inna to powieść, która doskonale się nada na prezent na dzień mamy. Jakim kobietom się spodoba? Szczególnie tym, które szukają w literaturze czegoś więcej. Nie tylko rozrywki, ale i zachęty do zastanowienia się nad własnym życiem czy też przemyśleń związanych z kondycją człowieka. To zdecydowanie ten rodzaj opowieści, która zostanie z nami na długo.

About the Author

You may also like these